Site İçi Arama

TURİZM DATA BANK KİMDİR

Turizmdatabank; turizm yatırımcıları, işletmeciler ve turizm profesyonallerine; bilgi, rapor, data ve araştırma sunmaktadır.

Turizm ve ekonomi konularında 20 yıldan bu yana, analiz, araştırma ve raporlama konularında uzmanlaşan araştırmacı Erol KARABULUT tarafından yayına hazırlanan Turizmdatabank.com, ülkemiz turizminin yönetim kademelerindeki profesyonellerin ihtiyaçları doğrultusunda yayın yapmayı amaçlamaktadır.

Turizmdatabank.com sitesinde; turizmle ilgili önemli konularda; rapor, araştırma ve istatistikler ile turizm yatırımları, turizm tedarikçileri gibi turizmin doğrudan etkilediği 56 sektörden haber ve analizler de bulunacaktır.

 

İletişim ve paylaşım

Turizmdatabank.com, sizlerden gelecek olan sektörel bilgi ve paylaşımlara da açıktır.

 

Erol KARABULUT

90 530 330 31 67

info@turizmdatabank.com

erol@turizmdatabank.com

ADRES: Çankaya Mh. 6469 Sk. Doğru Yapı Koop. 11.Blok No: 52/4 Kepez-ANTALYA
 
 

Erol KARABULUT, kimdir?

1971 Denizli doğumlu olan Erol Karabulut, İ.Ü. İktisat Fakültesi (İngilizce) bölümünü bitirdi. İKTİSAT Gazetesi ve DÜNYA Gazetesi’nde muhabir ve araştırmacı olarak çalıştı.

 

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)  Araştırma Geliştirme,  Ekin Grubu Araştırma Birimi, Turizm Gazetesi ve  Resort Dergisi’nde çalıştı.

 

Son dönemde Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Araştırma Birimi’nin yöneticiliğini yapan Karabulut, 2015 yılında Turizmdatabank’ı faaliyete soktu.

 

Karabulut aynı zamanda; Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) gibi sektör yapılarına yayın ve araştırmalar konusunda hizmet verdi.

 

Ekonomi ve turizm sahalarında çok sayıda araştırma, kitap ve incelemeleri yayınlanan Karabulut; Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 2011 Araştırma İnceleme Yarışması Turizm Dalı ve Mehmet Kemal Dedeman 2012 Araştırma Geliştirme Ödüllerini aldı. Ayten Karabulut ile evli olan Erol Karabulut, Gonca isimli bir çocuk babasıdır.


Logomuz ne anlatıyor?
Turizmdatabank.com’un logosu, Türk kültür hayatının önemli tamgalarındam olan HAYAT AĞACI’dır.

 

Hayat Ağacı, kültürümüzde; sürekli değişen ve gelişen hayatın (evrenin) dikey anlatımıdır.  Yeraltı, yeryüzü ve öte dünyanın bir arada tasvir edilldiği tamga, aynı zamanda; dün, bugün ve yarını da kapsayan sonsuzluğu simgeler.

KURUMSAL BİLGİ

E-BÜLTEN ABONELİĞİ
17TR
...