Site İçi Arama

OTELLERDE MALİYETLER ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Konaklama sektöründe faaliyet gösteren işletmelerdeki maliyet artışları 2015 yılında da ülke enflasyonun üzerinde seyretti.

İNGİLTERE PAZARI UMUT OLABİLİR Mİ?

Turizmdatabank tarafından derlenen bilgilere göre, Avrupa ekonomileri içine en istikrarlı ve reel olarak büyüyen ülkelerin başında gelen İngiltere’de, yurtdışına yapılan seyahatler % 9 büyüdü.

İSPANYA TÜRKİYE REKABETİNDE BÜYÜK KAYIP

2015 yılı tamamlanırken Akdeniz çanağında rekabet eden ülkeler içinde Türkiye 500 bin dolayında turist kaybetti. İspanya ile Türkiye arasındaki makas ne kadar açıldı?

Turizm 1,2 Milyar Dolar’lık gelire vergi istisnası aldı

Turizm sektörü firmaları, döviz kazandırıcı faaliyetleri nedeniyle, 2015’in 11 aylık döneminde 1,2 milyar Dolar’lık döviz geliri karşılığında; vergi, resim ve harç istisnası aldı.

ANALİZ: KRİZ ANLAŞILMAZSA LİGDEN DÜŞERİZ

Rusya ile yaşanan kriz, haksız biçimde Türk kökenli tur operatörlerinin yasaklanmasına vardı dayandı. Aksiyon alınmazsa milli gelirin en az % 2’si kaybedilir. Binlerce işsizimiz olur.

Çin’den yurtdışı çıkışlar 11 milyon arttı

Çin Ulusal Turizm Örgütü (CNTA) 2015 yılında yurtdışına seyahat eden Çinli vatandaş sayısını açıkladı. Buna göre artış 11 milyon kişiye ulaştı.

RUSYA OPERATÖRLERE YASAK GETİRDİ.

Rus hükümeti yaptığı açıklamada 1 Ocak`tan itibaren Türk şirketlerinin devlet ve belediyelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak inşaat, turizm, otel işletmeciliği ve hizmetleri alanında çalışmasını yasaklayacağını duyurdu.

RUSYA, MISIR HAVALİMANLARINI FİİLEN DENETLEYECEK

Rusya, Mısır havalimanlarının güvenlik durumunu fiilen gözetlemek için Mısır’da uzman temsilciler bulunduracak

V.Ö TRAVEL OPERASYONLARINI DURDURDU

Turizmci Vural Öger’in Öger Tour’u satmasının ardından kurduğu VÖ Travel, operasyonlarını durdurdu.

KONAKLAMA SEKTÖRÜ 3,6 MİLYAR TL TEŞVİK ALDI

Konaklama sektörü 11 aylık dönemde 247 adet proje için 3,6 milyar TL’lik yatırım teşviği aldı. Bu bütçenin % 43,5’i Antalya’ya ayrılacak.

Kırımda kaç yatak var

2016’da Rusya’da yurtdışı seyahatlerden azalmasından doğacak açığın kapatılmasında büyük rol biçilen Kırım’da kaç yatak bulunduğu açıklandı.

İspanya, Alman pazarında geriledi

2015 yılını % 4’ün üzerinde artışla kapatan İspanya, Almanya pazarında gerileme yaşadı. İngiltere ve Fransa’da beklenmedik artış oldu.


E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...