Site İçi Arama

RUSYA`DA MISIR İÇİN KARAR ZAMANI

Rusya’nın, Mısır havalimanlarındaki güvenlik önlemlerinin durumunu ele alan incelemeleri tamamlanırken, hazırlanan raporun bir hafta ele alınması bekleniyor.

AKDENİZ’DE DENGELER DEĞİŞTİ

Son dönemdeki politik istikrarsızlıklar ve terör saldırıları Akdeniz bölgesi turizmi etkilerken rekabet eden ülkelerin pozisyonları da değişti.

RUSYA`DA EXCLUSİVE TRAVEL PAZARA DÖNDÜ

Rusya’da lisansları askıya alınan operatörlerimizden Anex Tour’un Exclusive Travel şirketinin lisansına getirilen operasyon yasağı kalktı.

RUSYA`DA GÜNDEM; GÜVENLİK VE PAHALILIK

Rusya’dan yurtdışına seyahat eden tatilcilerin, 2016’daki eğilimlerini araştıran ankete göre, güvenlik ve pahalılık öne çıkıyor.

ALMAN PAZARINDA KAZANAN İSPANYA

2015 yılında Almanya’dan yurtdışına yapılan seyahatlerdeki harcamalar % 2,3 artarak 57 milyar Avro düzeyine çıktı.

DÜNYA TURİZMİ % 4,4 BÜYÜDÜ

UNWTO verilerine göre 2015’te dünyada seyahat eden kişi sayısı % 4,4 artarak 1 milyar 184 milyona ulaştı.

PARİS SALDIRISI TURİZMİ NASIL ETKİLEDİ

Geçtiğimiz Kasım ayında Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan terörist saldırılar, ülke ve şehir turizmine büyük darbe indirdi.

ANTALYA`NIN KAYBI PAKET TURDAN

Paket turların merkezi olan Antalya, 2015 yılını % 4,7 düşüşle kapatırken, paket turlardaki gerileme % 5,5 dolayında gerçekleşti.

KONAKLAMADA İSTİHDAM ARTIŞI % 66 AZALDI

Türkiye turizminin gerileme kaydettiği 2015 yılında, konaklama sektöründeki istihdam artışı da % 66 dolayında düşüş kaydetti.

TUI`DEN TERÖR VURGULU AÇIKLAMA

TUI YK Başkanı Friedrich Joussen, artan terör olayları nedeniyle; Türkiye, Tunus, Mısır gibi destinasyonlara alternatif arayışına girmek zorunda kalabileceklerini söyledi

MISIR`DA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Mısır’a geçen yıl Kasım ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı % 37,8 azalarak 898 binden 558 bine düştü. Rusya’daki gerileme % 47 oldu.

İSPANYA KIŞIN DAHA FAZLA TESİSİNİ AÇIYOR

Son bir yılda Akdenizi çevreleyen alanlarda yaşanan istikrarsızlıklardan epey fayda sağlayan İspanya’nın kış destinasyonlarında daha fazla otel açık olacak.


E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...