Site İçi Arama

AKDENİZ’DE DENGELER DEĞİŞTİ

Son dönemdeki politik istikrarsızlıklar ve terör saldırıları Akdeniz bölgesi turizmi etkilerken rekabet eden ülkelerin pozisyonları da değişti.

RUSYA`DA EXCLUSİVE TRAVEL PAZARA DÖNDÜ

Rusya’da lisansları askıya alınan operatörlerimizden Anex Tour’un Exclusive Travel şirketinin lisansına getirilen operasyon yasağı kalktı.

RUSYA`DA GÜNDEM; GÜVENLİK VE PAHALILIK

Rusya’dan yurtdışına seyahat eden tatilcilerin, 2016’daki eğilimlerini araştıran ankete göre, güvenlik ve pahalılık öne çıkıyor.

ALMAN PAZARINDA KAZANAN İSPANYA

2015 yılında Almanya’dan yurtdışına yapılan seyahatlerdeki harcamalar % 2,3 artarak 57 milyar Avro düzeyine çıktı.

DÜNYA TURİZMİ % 4,4 BÜYÜDÜ

UNWTO verilerine göre 2015’te dünyada seyahat eden kişi sayısı % 4,4 artarak 1 milyar 184 milyona ulaştı.

PARİS SALDIRISI TURİZMİ NASIL ETKİLEDİ

Geçtiğimiz Kasım ayında Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan terörist saldırılar, ülke ve şehir turizmine büyük darbe indirdi.

ANTALYA`NIN KAYBI PAKET TURDAN

Paket turların merkezi olan Antalya, 2015 yılını % 4,7 düşüşle kapatırken, paket turlardaki gerileme % 5,5 dolayında gerçekleşti.

KONAKLAMADA İSTİHDAM ARTIŞI % 66 AZALDI

Türkiye turizminin gerileme kaydettiği 2015 yılında, konaklama sektöründeki istihdam artışı da % 66 dolayında düşüş kaydetti.

TUI`DEN TERÖR VURGULU AÇIKLAMA

TUI YK Başkanı Friedrich Joussen, artan terör olayları nedeniyle; Türkiye, Tunus, Mısır gibi destinasyonlara alternatif arayışına girmek zorunda kalabileceklerini söyledi

MISIR`DA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Mısır’a geçen yıl Kasım ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı % 37,8 azalarak 898 binden 558 bine düştü. Rusya’daki gerileme % 47 oldu.

İSPANYA KIŞIN DAHA FAZLA TESİSİNİ AÇIYOR

Son bir yılda Akdenizi çevreleyen alanlarda yaşanan istikrarsızlıklardan epey fayda sağlayan İspanya’nın kış destinasyonlarında daha fazla otel açık olacak.

Svl Alaçatı, Çeşme`de otel yapıyor

Svl Alaçatı Çeşme Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş İzmir’de 4 yıldızlı bir otel yapıyor. 11 milyon TL’lik projede 123 oda bulunacak.


E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...