Site İçi Arama

CORAL, STARWAY ÖDÜLLERİNİ VERDİ

OTI Holding bünyesindeki Coral Travel, Starway World Best Hotels ödül töreni, 30 Mart’ta Kiev’de yapıldı. Dünyanın en iyi 100 oteli ödüllendirildi

MISIR CHARTER DESTEĞİNİ ARTIRDI

Mısır hükümeti, yaz dönemi için öngördüğü Charter desteğini yolcu başına 45 Dolar’dan 55 Dolar’a çıkardığın açıkladı.

İSPANYA TURİST SAYISINDA REKORA GİDİYOR

İspanya’da turizm verileri açıklandı. Şubat ayında gelen turist sayısı % 13,7 artışla 3 milyon 674 bine ulaştı. 2 ayda ise 7,2 milyona yaklaşıldı.

TÜRKİYE 2 AYDA 223 BİN ZİYARETÇİ KAYBETTİ

Türkiye’ye Ocak-Şubat döneminde gelen yabancı ziyaretçi sayısı % 8,5 gerileyerek, 2 milyon 634 binden 2 milyon 410 bine düştü.

TURİZMİN 2016 GÜNDEMİ

Turizmdatabank tarafından yapılan analize göre, Rusya ve AB’nin turizm partneri Türkiye’nin kaderi, Kasım ayına kadar netleşecek.

SEKTÖR İLAVE 6 BİN 489 YATAK GELİYOR

Konaklama sektörü yılın 2 aylık döneminde 35 proje için, 475,3 milyon TL’lik yatırım teşviği aldı. Sektör 29 yeni proje ile 6489 adet yeni yatak üretecek.

AB SEYAHAT EĞİLİMLERİ RAPORU YAYINLANDI

Turizmdatabank’ın, AB genelinde yapılan araştırma ve anketlerden yola çıkarak yaptığı analize göre, 2016’da en popüler destinasyonlar yine ; İspanya, İtalya, Fransa olacak.

STARWOOD PAZARLIĞI DEVAM EDİYOR

Çinli yatırımcı grubu Anbang, Starwood Otelleri için teklifini yeniledi. Buna göre grup, 14 milyar Dolar’ı bulan bir bedeli peşin ödemek istiyor.

KRİZDE KAÇ KİŞİ İŞSİZ KALACAK

Turizmde yaşanan kriz süreci, en büyük olumsuz etkiyi, sayısı 450 bini aşan konaklama sektörü istihdamını etkileyecek.

KIRIM 7 MİLYON ZİYARETÇİ BEKLİYOR

2015 yılında 4-4,5 milyon dolayında ziyaretçi çeken Rusya’nın iç pazar destinasyonu Kırım, 2016 yılında 6,5-7 milyon kişi bekliyor.

MISIR UÇUŞLARA AÇILIYOR

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Mısır’a gönderilecek olan ikinci uzman grubun ardından alınacak raporla açılışın mümkün olacağını açıkladı.

TURİZM CİROSUNUN % 72’Sİ ÜLKEDE KALIYOR

Turizmdatabank tarafından yapılan Turizm ve İhracat Gelirleri analizine göre, turizm sektörünün yurtdışı talepten ürettiği cironun % 72’si yurtiçinde kalıyor.


E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...