Site İçi Arama

TÜRKİYE`DE KOKSAKİ SALGINI YOK

ATOR tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’deki vakaların olağan seyrinde olduğu ve bir salgının söz konusu olmadığı belirtildi

TÜRKİYE`DE KOKSAKİ SALGINI YOK

Koksaki virüsü ile ilgili en net bilgiyi ATOR açıkladı:

TÜRKİYE'DE COXSACKİE SALGINI YOK

 

Rusya tur opertörleri birliği ATOR tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’deki vakaların olağan seyrinde olduğu ve bir salgının söz konusu olmadığı belirtildi.

 

Açıklamada; “2017 yaz sezonunun ardından sigorta şirketlerinin yayınladığı istatistiklere göre Türkiye’deki hastalık görülme durumu geçmiş yaz mevsimlerinden farklı değil. Enfeksiyonlarının görülme sıklığında olağandışılık bulunmuyor.”denildi.

 

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) sigorta şirketlerinin verilerine atıfta bulunarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

"Her yıl, plaj tatil beldelerinde görülen resmin benzer olduğunu ve sayıda kritik bir düzey göremiyoruz: Virüs suda yaşıyor, çocuk havuzlarında klor konsantrasyonu azaltıyor, artı çocuklar kendilerini kontrol altında tutuyor. Hastalık hızlı bir şekilde geçer, ölümcül vakalar görülmez. Bağışıklık ömür boyu süreklilik gösterir, kalıcıdır.”

 

Öte yandan resmi makamlar Eylül ayında virüsle ilgili şikayetlerin sayısının azalmaya başladığını açıkladı.

 

Verilere göre haziranda 1019 şikayetten 43’ünde, temmuzda 1623 olayın 50’sinde ve ağustosta da 1394 şikayetin sadece 7’sinde virüse dayalı tanı konuldu.

 

Diğer yandan benzer yardım taleplerinin; İspanya, Yunanistan ve Karadağ gibi diğer sahil ülkelerinden de geldiğinin altı çizildi.

12.09.2017
TÜM HABERLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...
antalya haber