Site İçi Arama

RUSYA VE MISIR GÜVENLİK PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

Rusya ve Mısır hükümet yetkilileri havacılık güvenliği konusunda hazırlanan taslak protokolü imzaladı.

RUSYA VE MISIR GÜVENLİK PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

RUSYA VE MISIR GÜVENLİK PROTOKOLÜNÜ İMZALDI

 

Mısır turizmi yeniden umutlu

Rusya seferleri başlama aşamasında

 

Rusya ve Mısır hükümet yetkilileri havacılık güvenliği konusunda hazırlanan taslak protokolü imzaladı.

 

Rusya ve Mısır, sivil havacılık güvenliği işbirliği konusunda hazırlanan taslak protokolü imzaladı. Şimdi gözler son denetim raporunun onaylanmasından sonra Rus hükümetinin vereceği “uçulabilir” tavsiyesinde.

 

Taslak anlaşma imzalandı ama tarih verilmedi

 

Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanı Maxim Sokolov geçen Cumartesi günü gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya ve Mısır, sivil havacılık güvenliği işbirliği konusunda hazırlanan taslağın imzalandığını söyledi.

 

İki ülke arasındaki charter seferlerinin muhtemel başlama tarihi ise açıklanmadı.

 

Belgeye göre, Rus uzmanlar Mısır'da uluslararası havaalanlarında tarama ve teknik kontrollerde bulunacak ve havacılık güvenliğini sağlamak için tedbirler etkinliğini de denetleyecek.

 

Denetleme sistemi; yolcu ve bagaj işlemleri, çalışanların durumu, kargo, posta, teknik ve yer hizmetleri uçuş öncesi denetim gibi çok detaylı içeriğe sahip bulunuyor.

 

Ziyaretin sonunda havacılık güvenlik tedbirlerinin sisteminde kritik eksiklikler tespit edilecek olursa, Rus tarafı ek önlemler isteyebilecek.

 

Rusya ve Mısır arasındaki hava trafiği; 31 Ekim 2015’te Sharm El Sheikh-Petersburg seferini yapan uçağın terör saldırısı ile Sina Yarımadası düşmesi ve 217 yolcunun ölümü üzerine durdurulmuştu.

 

Diğer yandan Mart 2017 başında, Rusların Mısır ziyareti sırasında, havaalanı güvenlik planın büyük oranda uyumlu olduğunu açıklanmıştı. 

13.03.2017
TÜM HABERLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...