Site İçi Arama

RUSYA’DAN TARİFELİ SEFER İZİNLERİNE YÖNELME BAŞLADI

Rusya’dan Türkiye’ye tarifesiz seferlerle turist getiren şirketler, tarifeli sefer düzenlemek için izin almaya başladı.

RUSYA’DAN TARİFELİ SEFER İZİNLERİNE YÖNELME BAŞLADI

RUSYA’DA OLASI BİR CHARTER YASAĞINA KARŞI ÖNLEM Mİ ALINIYOR?

RUSYA’DA TARİFELİ İZİNLERE YÖNELME BAŞLADI

 

Turizmdatabank.com

 

Rusya’dan Türkiye’ye tarifesiz seferlerle turist getiren şirketler, tarifeli sefer düzenlemek için izin almaya başladı.

 

Rusya pazarında tarifesiz (charter) seferlerle Türkiye’ye turist getiren havayolu şirketleri son günlerde tarifeli sefer izni alabilmek için çalışmalarını artırdı.

 

Rusya’nın belirli şehirlerinden Antalya, Muğla gibi turistik merkezlere tarifeli seferlere yönelik,  Rusya federal ulaştırma makamlarına, izin ve genişletme çalışmaları için başvuranlar arasında; Azur Air, Pegas Fly- NordWind,  Royal Flight gibi şirketler sayılmaya başlandı.

 

Tarifeli sefer izinleri için başlayan izin çalışmalarının arkasında, olası charter iptali veya yasaklamasının olabileceği de değerlendiriliyor.

 

Öte yandan Rusya turoperatörleri birliği ATOR ise tarifeli seferlere yönelik bu talebin ardında bir yasak olasılığın düşük bulunduğunu açıkladı.

 

ATOR bunun, son yıllarda ortaya çıkan olumlu bir trend olduğunu, tur operatörlerinin bu davranışlarının pazarı tarifesiz yapıdan tarifeli Yapıya doğru geliştiren bir durum olduğunu ortaya koydu.

 

Var olan tarifeli sefer kapasitesinin Türkiye içim Nisan-Mayıs dönemini doldurmaya yeterli olduğunu belirten ATOR, charterlere gelebilecek olası bir yasak durumunda, var olan ve ilave gelecek tarifeli seferlerin turistin tamamını taşıya-mayacağının, charterlerin şart olduğunun altını çizdi.

25.04.2017
TÜM HABERLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...