Site İçi Arama

FTI’NİN 2017 TÜRKİYE HEDEFİ 1 MİLYON TURİST

Avrupa seyahat pazarı liderlerinden FTI Grup ve Türkiye’deki incoming firması Meeting Point Turkey, 2017 hedefini açıkladı.

FTI’NİN 2017 TÜRKİYE HEDEFİ 1 MİLYON TURİST

FTI’NİN 2017 TÜRKİYE HEDEFİ 1 MİLYON TURİST

FTI Grup kriz döneminde Türkiye planlarını geliştiriyor

FTI’NİN 2017 TÜRKİYE HEDEFİ 1 MİLYON TURİST

 

Avrupa seyahat pazarı liderlerinden FTI Grup ve Türkiye’deki incoming firması Meeting Point Turkey, 2017 hedefini açıkladı.

 

Rixos Premium Belek Otel’de yapılan toplantıda konuşan grup yönetimi, 2017 turizm sezonu için Türkiye’ye olan uçak kapasitelerini artırdıklarını, teknoloji ve otel yatırımları gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, Türkiye’ye 2017’de % 15 artışla 1 milyon turist getirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

 

Dietmar Gunz: 2017’de de büyüyeceğiz

 

FTI Group Yönetim Kurulu Başkanı Dietmar Gunz, “Son 2 yılda yaşanan olaylar Türk turizminde bir gerilemeye neden oldu. Ancak Türkiye’nin potansiyelinin ve tatilcilere sunduğu olağanüstü olanakların farkında bir tur operatörü olarak Türkiye’ye inanmaktan vazgeçmedik. Geride bıraktığımız iki yılı önemli bir kayıp yaşamadan kapattık ve 2017 ile 2018 sezonları için çok önemli otel, iş gücü, teknoloji ve ulaştırma kapasitesi yatırımları gerçekleştirdik.

 

Tedarikçilerimiz, sahibi ve anlaşmalı olduğumuz oteller, seyahat acenteleri, Bakanlık temsilcileri ve Türkiye ile Almanya’daki diğer tüm paydaşlarımız ile yürüttüğümüz iş birliği başarımızı sürdürülebilir kılmamızı sağladı. Türk turizmi ve FTI Group’un başarısı, bu partnerliğin daha da iyileştirilerek devam etmesinde yatıyor. FTI Group olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Türk turizmi için çalışmaya ve paydaşlarımıza güvenmeye devam edeceğiz. Türkiye’ye muazzam bir destinasyon ve biz sürekli seyahat acentelerine bunu çok iyi anlatmamız  ve hatırlatmamız gerekiyor”dedi.

 

Kamil Özil: Yeni pazarlara giriyoruz


Meeting Point’un CEO’su Kamil Özil bu süreçte tüm paydaşların beraber çalışmaları gerektiğini ve yeni fikirler ile çalışmalara devam edilmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye’ye sadece Avrupa’dan değil yeni kaynak pazarlara hedef almak gerektiğini söyleyen Özil şöyle devam etti:

 

 “Ortadoğu, Çin, BDT ülkeri gibi yeni pazarlara girmemiz gerekiyor. Elimizde dünyanın en iyileri arasına giren destinasyonlarımız ve otellerimizi yeni pazarlara taşıyarak işimizi büyütmemiz gerekiyor. Teknolojik yatırımlarla beraber insan kaynaklarımızı geliştirmemiz bizi başarıya taşıyacak yapı taşlarıdır.”

 

Hicabi Ayhan: Türkiye’nin krizlere reaksiyonu farklı


FTI Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan, bu yıl Türkiye’ye 1 milyon yolcu getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Ayhan konuşmasında, “Turizm sektörü ülkede yaşanan en küçük olumsuzluklardan dahi etkilenebilen, hassas bir iş alanı. Terör, siyasi çekişmeler, doğal afetler dünyanın hemen her ülkesinde turizm üzerinde olumsuz etkiler yaratabiliyor. Ancak Türkiye diğer ülkelerden farklı olarak her zorlu dönemden sonra çok hızlı bir şekilde toparlanabiliyor. FTI olarak gerek gerçekleştirdiğimiz yatırımlar gerekse Bakanlığın yürüttüğü çalışmalar ile sektörde iyileşme sürecinin bu yıl yaşanacağına inanıyoruz. 2017 turizm sezonu için Türkiye’ye olan uçak kapasitemizi artırdık. Çok önemli teknoloji ve otel yatırımları gerçekleştirdik. Bu sayede Türkiye’ye bu %15 büyüyerek 1 milyon turist getirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

 

Yeni pazarlama fikirleri lazım

 

“Zorlu yıllar geçirmemize rağmen FTI geçen yıl Türkiye’de satışlarında sadece % 3’lük bir kayıp ile kapattı” diyen Ayhan, şunları söyledi:

 

“Şu anda geçen seneye göre zor bir kış olmasına rağmen %6 artışımız var Türkiye’ye yönelik  satışlarda ve son dakika satışların başlayacağı bir döneme giriyoruz dolaysı ile her gün yeni pazarlama fikirleri ile satışları artırmak için oteller ile birlikte mücadele etmemiz gerekiyor.

 

Ege’ye yatırım yapıyoruz


Ege Bölgesi’nin de artık Almanca konuşan turistler tarafından yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Ayhan: “Antalya, turistler için en gözde tatil destinasyonu olarak süregeldi. Ancak tatil taleplerine baktığımızda Ege Bölgesi sürekli olarak artan bir satış grafiğine sahip. Başta zincir otel markamız LABRANDA bünyesinde gerçekleştirdiğimiz otel yatırımları olmak üzere çok yönlü pazarlama stratejilerimiz ve hizmet kalitemiz ile bu olumlu grafiğin artarak devam etmesini sağlayacağız. Dalaman ve Bodrum havalimanlarının en büyük sorunu uçak kapasitesi idi, bu sorunun üstünden gelebilmek için 30,000 garantili koltuk alarak Ege bölgesine çok büyük yatırım yapıyoruz.”dedi


Ralph Schiller: Türkiye’ye olan ilgiyi satışa çevirmeliyiz

 
FTI Group Satış’tan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ralph Schiller ile RTK CEO’su Lars Helmreich ortak değerlendirmesinde, “Türkiye’ye yönelik satış taleplerine baktığımızda rakiplerine göre çok daha fazla talebin bize geldiğini objektif analiz sistemleri aracılığı ile ölçümleyebiliyoruz. Palma De Mallorca’dan sonra en çok talep alan destinasyon Antalya. Buna rağmen, talepleri satışa dönüştürmekte zorluk çekiyoruz.  Bu sebeple yeni ve inovatif pazarlama stratejileri oluşturuyor, talepleri satışa çevirebilecek için yeni uygulamalar geliştiriyoruz. Reklam/pazarlama bütçemizi 2016’ya kıyasla iki katına çıkarıyoruz. Yeni ürün ve hizmetlerimiz, teknoloji yatırımlarımız ve kaliteli iş gücümüz ile kısa vadede Türkiye’deki satış oranlarımızı daha da artırmayı hedefliyoruz”dedi.


Toplantıya; FTI Group Yönetim Kurulu Başkanı Dietmar Gunz, FTI Group Satış’tan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ralph Schiller, FTI Grup Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan, Meeting Point International CEO’su Roula Jouny, RTK CEO’su Lars Helmreich, Meeting Point Turkey CEO’su Kamil Özil, Antalya bölgesinden otel sahipleri, yöneticileri ve bankaların üst düzey yetkililer katıldı. 

17.05.2017
TÜM HABERLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...